ERZURUM DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANLIK DEĞIŞIMİ

     İthal değil hakiki Erzurumumuzun öz çocuğu Murat ÇATAKÇI Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanlığına seçilmiştir.

     Murat ÇATAKÇI, Erzurum Merkez Yeğenağa Mahallesinde dünyaya geldi. Gazi İlkokulu, 23 Temmuz Ortakokulu, Atatürk Lisesi ve Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat bölümünden mezun oldu.

     Erzurum, Malatya ve Ankara’da çeşitli liselerde öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 1987 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında çeşitli görevlerde bulundu. Halen Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünde görevine devam etmektedir.

     Yerel ve ulusal basında çeşitli makale ve söyleşileri olan ÇATAKÇI bir süre ulusal basında köşe yazarlığı yaptı. Yazılarında Erzurum ve Erzurumluların dertlerini, çözüm yollarını dile getirdi.

     Öğretmen Yeterlilikleri ile ilgili olarak Romanya ve Macaristan’da yapılan uluslararası toplantılarda üye olarak katılarak, bildiri sundu. 

     Erzurum Dernekler Federasyonunun kurucularından olup ilk günden itibaren  Başkan Vekili olarak görev almış daha sonra Yönetim kurulunca yapılan seçimle üyelerin oybirliği ile Genel Başkan seçilmiştir.

     ÇATAKÇI evli ve 2 çocuk sahibidir.